דירות להשקעה בקריות – יתרונות ההשקעה בדירות באזור זה

פורטל בניה וננדל"ן

תחום הנדל"ן בארץ הינו אחד מאפיקי ההשקעה המשתלמים ביותר. הסיבה לכך היא הריבית הנמוכה שניתן לצבור גם לאורך שנים רבות בהשקעה סולידית בבנק, ובתנודיות הגוברת שהולכת בבורסה המציבה משקיעים בשוק ההון בסיכון לאבד חלק מהכספים המושקעים. נדל"ן היא אחת ההשקעות הממוסה בצורה אידיאלית בישראל, והכנסות משכירות אינן ממוסות כלל בארץ עד לגובה של 5000 שקלים. אם כך מה הם האיזורים שכדאי להשקיע בהם בארץ, ומדוע צפון הארץ הפך לכל כך פופולארי?

קצת מספרים

דירות להשקעה בקריות מסתמנות בשנים האחרונה כאופציית ההשקעה הטובה ביותר בתחום הנדל"ן בישראל. על פי נתונים שפורסמו באתר כלכליסט כבר בשנת 2014 דירה קטנה להשקעה בקריות מניבה תשואה של 5.7% בעוד דירה בתל אביב למשל מניבה תשואה של 3% בלבד בממוצע ובדירה גדולה יותר של 3-4 חדשים משקיעים השיגו תשואה של 2.59% בלבד. בירושליים התשואה נמוכה אף יותר רק 2.59% לשנה.

למה השקעה בקריות עדיפה על השקעה באיזורים אחרים בארץ

מחירי הדירות בפריפריה בכלל ובקריות בפרט לא עלו באותו השיעור כפי שעלו באיזור המרכז, ובמיוחד בערים המבוקשות כמו תל אביב ואיזור השרון. יכולותיהם הכלכליות של שוכרי הדירות הקפיאו את מחירי השכירות, הנחשבים גבוהים מאד ביחס לגודל ומצב הדירות, והמחיר מבוסס בעיקר על מיקום מבוקש באיזור רווי במקומות עבודה פוטנציאליים.

יתרון נוסף של דירות להשקעה בקריות היא העובדה שמחירי הדירות עדיין נמוכים יחסית, ומאפשרים למשקיע פוטנציאלי לקנות דירה קטנה יד שניה בקריות במחירים של החל מחצי מיליון שקלים, ודירה חדשה או דירה מקבלן במיליון שקלים, במרכז המחירים גבוהים בהרבה. מחירה הממוצע של דירה בתל אביב עומד על שני מליון שקלים לדירה חדשה, אך גם דירה משומשת תעלה לרב 1.8 מיליון בממוצע.

קניית נכסים להשקעה בקריות פיזור סיכונים – גם למי שידם משגת לקנות דירה בתל אביב

העובדה שמחירי הדירות בקריות נמוכים משמעותית ממחיריהן באיזור המרכז מאפשרת למעשה לרכוש שלוש או ארבע דירות בקריות באותו המחיר של רכישת דירה בודדת בתל אביב. היכולת לנהל מספר דירות אמנם מוסיפה התנהלות מול שלושה שוכרים, אך עם זאת מסייעת בניהול סיכונים כמשקיע, ומאפשרת לפצל את הסיכון בין מספר דירות שונות. במקרה של חודש או חודשיים לא שוכר באחת הדירות, עדיין שאר הדירות מושכרות ותזרים המזומנים אינו נפגע כמו במקרה של דירה אחת בתל אביב הנותרת ריקה לחודש או חודשיים.

לסיכום, ניתן לראות כי דירות להשקעה באיזורי הפריפריה, ובמיוחד בקריות מהוות האופציה האידיאלית להשקעה בנדל"ן בארץ, השילוב של שוק עבודה המתפתח באיזורים עם התרחבות הבנייה של מתחמים תעשייתיים ומפעלים באיזור גורמים גם לעלייה של מחירי הדירות, ומשקיעים פוטנציאליים "על הגל" בזמן יכולים להנות גם מתשואה שנתית נאה, וגם מנכס שערכו עולה מדי שנה.

 

שתף פוסט זה:

השאר תגובה

דילוג לתוכן