דירות לפרויקטים פינוי בינוי

פינוי בינוי

האם משתלם לקנות דירה המיועדת לפרויקט פינוי בינוי?

רבים שמעו אודות המושג פינוי בינוי, אך לא כולם יודעים בדיוק במה מדובר. פרויקט פינוי בינוי הוא פרויקט שמטרתו המרכזית היא לשפר את חייהם של אוכלוסיות חלשות, וזאת באמצעות הריסת המבנה בו הם גרים ובניית מבנה חדש איכותי ומשודרג, שגם שווה הרבה יותר. עבור רבים, פרויקט שכזה יכול לשפר מאוד את המצב הכלכלי, ויש לא מעט אנשים השוקלים לרכוש דירות בבניינים המיועדים להשתתף בפרויקט כזה. האם צעד כזה הוא משתלם וכלכלי? על כך בכתבה הבאה.

מדוע כדאי לרכוש דירה בבניין המיועד לפינוי בינוי?

ברוב המכריע של המקרים, פרויקט פינוי בינוי הוא משתלם מאוד לכל הצדדים, ובמיוחד לבעלי הדירות. לכן, אם אתם רוצים לרכוש דירה בבניין המיועד להשתתף בפרויקט שכזה, דעו כי אתם רוכשים דירה אשר יש סיכוי גבוה למדי שערכה יעלה מאוד לאחר סיום הפרויקט. יש לא מעט בניינים ומתחמים בישראל המיועדים לפינוי בינוי, אשר קורצים מאוד למשקיעים ולרוכשי דירות בשל כך. הרווח שניתן להגיע אליו כתוצאה מרכישת דירה המיועדת לפינוי בינוי הוא גדול מאוד, וזאת, ללא כל השקעה מצד הרוכש. לכן דירות כאלו הן אטרקטיביות מאוד מבחינת הרוכשים ולעיתים יש על הדירות הללו "מלחמה" לא קטנה. תוכניות פינוי בינוי ללא ספק מקפיצות את המחירים של הדירות הכלולות בפרויקטים, ומבחינה כלכלית נטו, מהלך שכזה הוא לרוב משתלם. אך חושב לזכור כי לצד הסיכוי ישנו גם סיכון. התשואה העתידית יכולה אמנם להיות גבוהה במיוחד, אך כך גם חוסר הוודאות. בצד של היתרונות ניתן למנות את הרווח הכלכלי שניתן להשיג, אך בצד של החסרונות ניתן למנות את חוסר הנוחות, חוסר הוודאות ולקיחת הסיכון.

מהם הסיכונים?

במהלך שכזה יש גם לא מעט שאלות פתוחות, למשל – מתי יתבצע התהליך? גם כאשר התהליך יצא לדרך – כמה זמן זה ייקח? מהו הרווח הכלכלי שבאמת ניתן להשיג? היכן נגור בינתיים במהלך הבנייה? ושאלות דומות נוספות. חוסר הוודאות מפחיד לא מעט אנשים וגורם להם לא לרכוש דירות המיועדות לפינוי בינוי, רק בשל הרצון "לישון טוב בלילה". ברוב הגדול של פרויקטים אלו, אין תשובות של ממש לרוב השאלות הללו. יתרה מכך – פרויקטים של פינוי בינוי אורכים שנים ארוכות ולכן חוסר הוודאות והזמן הארוך, הופך את ההשקעה לפחות אטרקטיבית מכפי שנדמה. עבור אנשים "שונאי סיכון" חוסר הוודאות הזה יכול להפיל את כל העסקה. מצד שני, אם אינכם מפחדים מסיכונים ויש לכם סבלנות רבה, כדאי לכם להשקיע בדירות המיועדות לפנוי בינוי מכיוון שבסוף התהליך, רוב הסיכויים שתרוויחו עשרות אחוזים על ההשקעה שלכם. ישנם מספר פרויקטים של פינוי בינוי באזורים שונים בארץ,  אשר ניתן אף להרוויח מעבר לכך, אך מצד שני יש גם פרויקטים אשר תקועים שנים ארוכות.

לסיכום, כל אחד הרוצה לרכוש דירה המיועדת לפינוי בינוי, צריך לעשות את השיקולים שלו ולהחליט אם הוא מוכן לעמוד בסיכונים הכרוכים של מהלך כזה, על מנת ליצור אפשרות לרווח גבוה בעתיד. חשוב לזכור גם שהמטרה של פרויקט פינוי בינוי הוא לשפר את החיים של אוכלוסיות שיש להם קצת פחות ולאו דווקא על מנת לגרום לרווחים גדולים למשקיעים. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע המבינים בתחום כגון מתווכים, שמאים וכמובן גם עורכי דין איכותיים העוסקים בתחום המקרקעין והקניין.

שתף פוסט זה:

השאר תגובה

דילוג לתוכן