הכל אודות חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי- כשמו כן הוא: חימום על ידי מקור, חשמל או מים, אשר תשתיתו מונחת מתחת לרצפה, אינה גלויה לעין ואינה תופסת מקום ולכן אינה מהווה מכשול.

חימום תת רצפתי מפיץ חום אחיד בכל מתחם הבית. ניתן לשלוט על הטמפרטורה הרצויה בכל מתחם ולווסת אותה על פי הצורך או הרצון. החימום התת רצפתי מחמם את משטח הדריכה, שעליו ניתן להתהלך גם בחורף ברגליים יחפות ולחוש חום נעים בכפותיהן.

הבחירה במערכת זו מבוססת על יתרונותיה המובהקים:

היא קלה להתקנה, היא איכותית ובטיחותית, האוויר החם שהיא מפיצה מפוזר באופן אחיד ואינו מייבש, היא חסכונית בחשמל ולכן משתלם להתקינה מבחינה כספית,  ניתן לווסת את הטמפרטורה שלה, היא מותאמת לתקני בנייה בינלאומיים המהווים ערובה לאיכותה ולבטיחותה, היא מתאימה לכל סוגי הריצוף (אף שחשוב לוודא מבעוד מועד עם היצרן/יבואן/ספק כי הריצוף- במיוחד פרקט – מתאים לחימום תת רצפתי),החימום הוא בריא לבני האדם וידידותי לסביבה, (החימום תת-רצפתי מייבש את האוויר פחות מאשר אמצעי החימום אחרים ), ניתן לשלב מערכת זו עם מכלול מערכות בית חכם. יש לכך חשיבות רבה אם וכאשר נמצאים מחוץ לבית ורוצים לחמם אותו לפני ההגעה אליו באמצעות שליטה מרחוק, אפשרות לעיצוב הבית כאשר לא קיימים גופי חימום המחייבים להידרש אליהם  כמכשול.

מערכת חימום תת-רצפתי פועלת על תשתית העשויה צינורות מים חמים או גופי חימום חשמליים  המותקנים מתחת לרצפה. הואיל והתקנתה של מערכת כזאת צריכה להתבצע לפני ריצוף הבית, ניתן וחשוב ביותר להקפיד על התקנתה במהלך בניית הבית. בשיטה זו משמשת כל הרצפה מעין גוף חימום ולכן פיזור החום אחיד. מדובר במערכת שקטה לחלוטין, המקלה על ניקוי המתחם המחומם באמצעותה, הואיל והיא אינה מחייבת להזיז דבר. עלות תחזוקתה זניחה.

לא רק יתרונות…

על אף קיומם של יתרונות רבים, למערכת החימום התת רצפתי יש גם חסרונות ובהם: התקנתה ממושכת ויקרה, משך התגובה שלה עד הגעתה לטמפרטורה הרצויה איטי, ניתן להתקינה רק לפני ריצוף הבית או לחלופין שבירתו, היא גורמת להגבהת הרצפה, כל תיקון בצנרת או בגופי החימום מחייב הרמת הריצוף, התשתית רגישה ופגיעה החל בשלב של הנחת הכבלים או הצנרת וכלה בסיום הריצוף.

בהינתן היתרונות מזה והחסרונות מזה- שקלול שלהם מעלה, כי מספר היתרונות ובעיקר איכותם הופכים את שיטת הריצוף התת רצפתי לכדאית, מועילה ומשתלמת, גם במונחי עלות- תועלת.

הואיל ומדובר בהשקעה כספית בלתי מבוטלת חשוב ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים בהתקנת מערכת חימום תת רצפתי. ככל שיהיה ברשותכם מידע רב יותר על אודות מהותה של המערכת, אופן פעילותה, יתרונותיה וחסרונותיה, כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת האם היא, אכן, מערכת החימום הטובה ביותר עבורכם.

שתף פוסט זה:

השאר תגובה

דילוג לתוכן