הלוואה לצורך קבלת משכנתא

בימים אלו התנאי לקבלת משכנתא על ידי הבנקים מותנה בהון עצמי של כשלושים אחוזים מערך הדירה. מרבית הזוגות הצעירים אינם יכולים לעמוד בתנאי זה ולכן הם פונים לחברות חוץ בנקאיות בבקשה לקבלת הלוואה לצורך לקיחת משכנתא באחד הבנקים. בענף המשכנתאות צצו פתרונות כיצד ניתן לקבל את הלוואת המשכנתא ובאילו מקרים יצטרך הזוג הקונה לפנות לחברה חוץ בנקאית. איך מגיעים להון העצמי הנדרש? ובכן התשובה היא פשוטה אך הדרך דורשת תשומת לב רבה מהזוג הרוכשים.

בשנים האחרונות בנק ישראל מנסה להוזיל את מחירי הנדל"ן אך מרבית הזוגות מתפתים לקחת על עצמם משכנתא גבוהה בשל הריבית הנמוכה. כאשר פונים אל הבנק בבקשה לקבלת הלוואת המשכנתא כדאי ואף רצוי להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות על מנת לקבל את התנאים הטובים ביותר והריביות הנמוכות ביותר. רצוי לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות אשר עבד בבנק ומכיר את המערכת מבפנים.

דרכים לקבלת הלוואה לצורך קבלת משכנתא:

הלוואה כנגד שעבוד חסכון – טווח ארוך – מרבית השכירים עובדים ביותר מעבודה אחת ולכן הם מבצעים תיאום מס. את שכרם הם חוסכים בקרנות השתלמות או חסכונות מסוגים שונים. אותן חברות המנהלות את החסכונות יעדיפו כי תיקחו מהם את ההלוואה לה אתם זקוקים. (ריביות משתלמות). ניתן להחזיר את ההלוואה בפדיון קרן ההשתלמות.

הלוואה מקבלנים – אם ברצונכם לרכוש דירה חדשה מקבלן חשוב שתדעו כי אתם יכולים לקבל הלוואה מהקבלן ולהחזיר אותה בתשלומים. כיום תחום הנדל"ן חווה משבר ולכן כדי שאותם זוגות צעירים ירכשו דירה דווקא מקבלן מסוים אותו קבלן מציע יכולת מימון זוהי למעשה הלוואה הניתנת על ידי הקבלן עצמו ועל הרוכשים להחזיר את ההלוואה על פי פריסת התשלום לחלקים. ישנם קבלנים אשר נותנים שלושים אחוזים מימון ואחרים נותנים פחות או יותר, תלוי בביקוש הפרויקט. את ההלוואה ניתן לקבל ללא ריבית או בריבית נמוכה מאוד, במצבים כאלו העסקה כדאית לשני הצדדים. לכן, אם אתם מתלבטים ממי לרכוש את הדירה המיוחלת מקבלן או דירה יד שנייה ממוכר פרטי הרי שכף הזכות היא לטובת הקבלן.

מימון חוץ בנקאי – ישנן חברות המעניקות הלוואות חוץ בנקאיות בריביות נמוכות. לרוב ניתן לקבל את ההלוואה מידית בלי הצורך להמתין. סכום כסף נגיש לזמנים דחופים.

הון משפחתי – בימים אלו הורים רבים עוזרים לילדיהם לרכוש דירה לכן ישנן שתי אופציות עיקריות אופציה אחת היא שאותם הורים לוקחים הלוואה בשביל להעניק אותה לילדיהם והאופציה השנייה היא שיעבוד הנכס שבבעלותם על מנת לסייע לילדים.

לסיכום, ניתן להגיע להון עצמי על ידי הקריטריונים המוצעים בגוף המאמר.

שתף פוסט זה:

השאר תגובה

דילוג לתוכן