חלונות אלומיניום – יתרונות

כל אדם אשר התעסק בזמן האחרון בעיצוב בית או אפילו חשב לחדש את חלונות ביתו, וודאי נתקל לפחות כמה פעמים ב'חלונות אלומיניום', בין אם זה בחיפוש באינטרנט ובין אם זה איש מקצוע אשר נתן עצה, חלונות אלומיניום מתחילים להרגיש כמשהו אשר השתלט על השוק בצורה עוינת, אך ברצוני להסביר שדווקא הכניסה העזה של החלונות הללו לשוק נבעו בדיוק מסיבות הפוכות, מתכת האלומיניום הינה חומר נהדר בכדי לשרת כמתרס או כמסגרת חלון לחדר.

מהו אלומיניום?

בעברית – חמרן, הינה מתכת כסופה אשר מצטיינת במיוחד בחסינותה לקורוזיה והחלדה וידועה במשקלה הקל (כ2.5 גרם לס"מ רבוע של חומר). זוהי מתכת זולה יחסית אשר קלה לעיבוד, בעקבות כך ניתן לרוב להשתמש בה בתור מרכיב עיקרי בסגסוגת מתכות שונה – תדירות השימוש בסגסוגות שונות של אלומיניום הינה גבוה, אלומיניום טהור לרוב משומש רק ברכיבים אלקטרוניים וכדומה.

בגלל יתרונות שהוזכרו קודם לכן, ניתן לייצר בקלות ובזול כמויות רבות של סגסוגת אלומיניום ולשמר על תכונותיו העיקריות של האלומיניום בסגסוגות אלו, ובעקבות כך ניתן בקלות להתאים חומר זה לחלונות ומגוון רחב של ריהוט וכלי בית.

חלונות אלומיניום – מדוע הם עדיפים?

כפי שכבר הזכרנו, יש לאלומיניום תכונות אשר משמשות יתרון ברור בהיותו מרכיב עיקרי, האלומיניום אינו מתחמצן בקלות ולכן אינו מחליד, דבר המבטיח כי חלונות אלומיניום יוכלו לשרוד תקופות חורף כבדות ואף לחות ברמות שונות ולא להחליד, דבר המבטיח חיי מדף אסתטיים ואורך חיים יוצא מן הכלל לחלונות אלו. זאת בניגוד לחלונות אשר מבוססים עץ לדוגמא, אשר דורשים טיפול ושמירה יותר תדירה, למרות שניתן למצוא פתרונות לאופן ספיגת הלחות של העץ כגון מריחת לק הגנה הידרופובי, אך מכיוון שהלחות יכולה להזדחל גם דרך סדקים שאינם נראים לעין, סביר להניח שהעץ יראה בלאי והתנפחות כתוצאה מלחות ומים בסופו של דבר גם עם מיטב ההשקעה.
בנוסף עוד יתרון ברור שיש לאלומיניום הינו המחיר שלו ביחס לאפיונים שלו. המתכת הינה קלת משקל בקלות לפסל אותה וליצור ממנה מגוון צורות, דבר המבטיח לכם עיצובים מבוססי אלומיניום מרשימים ביותר, ניתן להוסיף, לשנות, לחדש ולרענן עיצובים קיימים בקלות יחסית, החיסרון כאן הוא שבניגוד לעץ לדוגמא, לא לכל אדם בבית יש מכשור מתאים בכדי להתעסק עם חריטת וכרסום מתכת.

לסיכום, חלונות אלומיניום זולים ביחס למתחריהם, מגיעים בשלל עיצובים מפואר שניתן לערוך ולשנות ואף מבטיח כי החלון יזכה לאורך חיים תקין הן מהבחינה התפעולית והן האסתטית.

שתף פוסט זה:

השאר תגובה

דילוג לתוכן