מהו קבלן שלד רשום?

בכל פרויקט של בניה, בכל ההקמה של מבנה, חשוב לעשות הכל על מנת שהעבודות יהיו מקצועיות. עבודה מקצועית, הקמה של מבנה באיכות ללא פשרות חייבת לכלול משאבים מיוחדים בהקמת שלד מתאים. בתוך כך, חשוב לבחור היטב את הקבלן האחראי הבלבדי על שלד ויסודות – קבלן השלד.

בשורות הבאות נבין מדוע תפקידו של קבלן השלד חשוב כל כך ומדוע חשוב לא פחות לבחור קבלן שלד רשום.

הכל תלוי בשלד, הכל תלוי בקבלן

כאשר רואים מבנה גמור, אפשר להתרשם ממפרט יפה, מגימור מיוחד, ממראה חדשני. עם זאת, גם המבנה היפה והחדש ביותר לא יהיה ראוי לשמו אם הוא לא מתבסס על יסודות יציבים ובטוחים ועל שלד כמו שצריך. תוצאה איכותית מבוססת, ללא צל של ספק, על ביצועיו של קבלן שלד ראוי לשמו, עם ניסיון, אמינות ויושרה מקצועית.

שלד שמוקם בצורה נכונה, על גבי יסודות חפורים היטב ונכון, תוך שימוש בחומרים איכותיים, בבטון בכמויות המתאימות, עם קורות לספיגת זעזועים ומשקל ועם כל שאר החלקים, יבטיח:

  • את יציבות המבנה כולו.
  • את יכולתו של המבנה לעמוד בעומסים על פי התקן.
  • את הסידור הנכון של החללים הפנימיים של החדרים השונים, חדרי המדרגות, פיר המעלית.
  • את עמידות הממ"ד, שחייב להיות מחוזק במיוחד.

קבלן שלד איכותי חייב לבצע את עבודתו כהלכה, תוך התחשבות בשיקולים הנדסיים ואדריכליים, תוך התחשבות בסוג הבניה, רצון הלקוח, אופי המבנה, גובהו וטיב החומרים הראוי.

למה דווקא רשום

כאשר עומדים לבחור קבלן שלד, הרי שהלקוח ומזמין העבודה יכולים ביתר קלות לבחון את יכולתו המקצועית ואת רמתו של איש המקצוע. לצורך כך, לא חייבים להתבסס רק על המלצות שלא תמיד טיבן ברור. חשוב לא פחות לבחון את פנקס הקבלנים שמפוקח על ידי משרד הבינוי והשיכון.

למי ששואל את עצמו מהי החשיבות של רישומו של הקבלן נסביר שהרישום:

  • מאפשר לבחון את הסיווג המקצועי של קבלן השלד.
  • מאפשר לדעת אילו סוגי פרויקטים, באילו היקפים כספיים, הוא מורשה לבצע.
  • מאפשר לדעת שהקבלן נבדק על ידי הגוף הממשלתי, שהוא בעל ניסיון ושהוא בעל מיומנות ואמינות מתאימים.

קרדיט תמונה: אבי קקון, קבלן בניין

שתף פוסט זה:

השאר תגובה

דילוג לתוכן