פתרונות חיפוי למבנים ציבוריים

בשיטות בניה טרומית מבטון, מהירה ובנייה קלה בשיטות מתועשות, נעשה שימוש בחומרים איכותיים, תוך שמירה על בקרת איכות מחמירה והפרויקטים מתבצעים בהתאם לדרישת הלקוח.

לאחר סיום הפרויקט, אחד הפתרונות לצורך חיפוי פנים וחוץ של הקירות מתייחס לציפוי הקירות באמצעות לוחות HPL, המיוצרים באמצעות טכנולוגיה משוכללת. מדובר בלוחות עמידים וחזקים, אנטי סטטיים שאינם סופחים אבק, כאשר בנוסף להיותם עמידים לאורך שנים, מדובר בפיתרון דקורטיבי למדי המותאם לציפוי קירות פנימיים וחיצוניים בכל צורה וצבע, כולל כמשטח הדפסה לתמונות או אפקטים וויזואליים שניתנים לביצוע בהדפסה דיגיטלית. פיתרון הדפסה זו מתאים במיוחד למבנים מסוג משרדים, כאשר הפיתרון מאפשר שדרוג הקירות בהתאם לעיצוב המתוכנן במבנה. להלן מידע אודות חיפוי פנים באמצעות לוחות HPL המותאמים למבנים ציבוריים:

לוחות HPL לחיפוי עמיד וידידותי

לוחות HPL המיועדים לחפוי פנים וחוץ עשויים מחומרי סיבים טבעיים המרכיבים את הליבה בשילוב עם תערובת שרפים פנוליים. הציפוי שעוטף אותם משני הצדדים הינו ציפוי הגנה העשוי שרפים פוליורטנים מוקשחים המגבשים את עמידותו של הלוח. אפשרות חיפוי ידידותית במיוחד היא חיפוי מעץ, העשוי מחומרים טבעיים, כאשר היתרונות מאחורי חיפוי העץ הוא בהיותו עמיד בפני נזקי מזג האוויר, מותאם בתהליך ייחודי לספיגה של כמויות מים גדולות ובעל עמידות משריטות וסדקים. גם במקרה ומדובר בציפוי של לוחות מחורצים ומחוררים, אין פגיעה בליבת הלוח וכשמדובר בהדפסים, אלו הם חלק אינטגראלי בלוח.
הלוחות מוגנים מקרני UV, חסינים מאש, גרפיטי, דו צדדיים ועמידים בכל התקנים הבינלאומיים המחמירים ביותר. מכיוון שנעשה שימוש בניירות שלמים ורציפים בליבת הלוח לפני תהליך ה-press, אלו הופכים את רכיבי הלוח למקשה אחת ומאפשרים עמידות גבוהה יותר מכל לוח דקורטיבי. כמו כן, הלוחות אינם נוטים לדהות היות והצבע הוא חלק בלתי נפרד מליבת הלוח והפאנלים עמידים לאורך עשרות שנים ומקבלים אחידות של צבע. מבחינת ההתקנה, היציבות של הלוחות מאפשרת למנוע עיוותים בכל אפשרות התקנה, כולל התקנה סמויה בתלייה, בהדבקה והתקנה גלויה.

את הלוחות ניתן לחפות באמצעות הרכבת פיגום מתאים (חוץ נייד או תלוי לפי צורך), שימוש בפיגומים בטיחותיים לצורך העבודה הכרחי על מנת שהעבודה תצא איכותית וסימטרית לאורכה ולרוחבה.

האפשרויות מאחורי חיפוי פנים וחוץ למבנים

ניתן לבחור מבין אפשרויות שונות של לוחות ייעודיים לחיפויים למבנים ציבוריים, כאשר לכולם יתרונות כפי שצוין לעיל. ניתן לבחור בלוחות קומפקטיים עם ליבת אלומיניום מרובת שכבות שהינם מותאמים לחיפוי קירות פנים. מטרתה של ליבת האלומיניום להגביר את התכונות המכאניות ולספק יציבות משופרת לתנאי אקלים שונים בכל צד של הפאנל. אפשרות אחרת היא לבחור בחיפוי בטקסטורות שונות בגימור חלק או מחוספס, בהשראת הטבע ועוד. מכיוון שמדובר בלוח שבו הצבע הינו חלק בלתי נפרד מליבת הלוח, הפאנלים עמידים לאורך עשרות שנים ואלו מקבלים אחידות של צבע ללא סכנת דהייה של הגוון. אפשרות נוספת לחיפוי פנים היא באמצעות לוחות בהדפסה דיגיטאלית ואפקטים מיוחדים, כולל תלת מימד, דפוסים, אותיות ובהתאם לדמיון. את ההדפסים הדיגיטאליים והאפקטים מטביעים בלוח לפני תהליך ה-press ועל ידי כך ניתן ליצור חזות מעניינת של חיפוי קירות עמידים לאורך זמן.
מבחינת חיפוי חוץ, ניתן לבחור בלוחות המיועדים לחיפוי ארוך טווח של חזיתות ומרפסות, כאשר אלו מיוצרים בלחץ גבוה ובטכנולוגיה חדשנית והליבה של הלוחות מורכבת מסיבים טבעיים מחוזקים באמצעות תערובת שרפים פנוליים העמידים במיוחד לתנאי מזג אויר משתנים. אפשרות אחרת היא לוחות חיפוי היוצרים מראה ייחודי וטבעי שהינו תוצאה של שימוש במרקם הטבעי והחי של שכבות הליבה במקום בשכבה מודפסת רגילה וכתוצאה מכך כל לוח מקבל מרקם ייחודי לו. כמו כן, באמצעות שימוש בפטנט המונע דהייה לא רצויה, הלוחות מקבלים מראה טבעי ומבוקר תוך כדי חשיפה לתנאי מזג האוויר.
בכל סוג של חיפוי פנים או חוץ שייבחר, ניתן לבחור את הלוחות במגוון צבעים כולל אפקטים מיוחדים שמוסיפים נגיעות עיצוביות לכל מבנה, החל מהדפסים דיגיטאליים ועד חירורי CNC, כאשר השילוב בגוונים ובגימור יהיה על פי דרישת האדריכל או המעצב.
פרטים נוספים אודות פתרונות חיפוי קירות פנים וחוץ באמצעות לוחות HPL ניתן לראות באתר http://www.fundermax.co.il

שתף פוסט זה:

השאר תגובה

דילוג לתוכן