קרמיקה לאמבטיה – כך תבחרו אריחים איכותיים

קרמיקה לאמבטיה – כך תבחרו אריחים איכותיים

בעת תכנון ועיצוב חדר אמבטיה, או חידוש ושיפוץ שלו, ישנו נושא מהותי עליו כדי לתת את הדעת – חיפוי הקירות, הווה אומר – התקנה של אריחי קרמיקה לאמבטיה.

אריחים ישנים ואריחים חדשים

ישנן שתי סיבות לכך; ראשית כל, ישנה מטרה מסוימת למנהג הנושן בציפוי קירות האמבטיה באריחי קרמיקה – מדובר בחדר עם רטיבות ולחות גבוהות ביחד לחדרים אחרים בבית, מה שעשוי לפגוע בקירות. חיפוי הקירות באמצעות אריחי קרמיקה – מטרתו להגביר את עמידותן בפני הרטיבות והלחות, כמו כן – בפני נתזי מים המגיעים מברזי המקלחת. מסיבה זו, חיפוי האמבטיה אינו בגדר זכות אלא חובה.

מראה ועיצוב החלל מקבלים חשיבות יתרה

סיבה נוספת לשימוש ההולך וצובר פופולאריות באריחי קרמיקה לאמבטיה, היא מראה ועיצוב החדר. ידוע כי קירות חדר האמבטיה מהווים את בסיס החדר וניתן לנצלם בכדי ליצור אווירה ייחודית למקום. בימים עברו, היו בוחרים לרוב קרמיקה בצבע לבן, כזה הנבלע בקיר. בימינו, ישנם הרבה יותר אפשרויות; מלבד צבעים שונים, ניתן למצוא גם אריחי קרמיקה לאמבטיה מגרניט או קרמיקה, בעלי מרקמים מיוחדים, אלמנטים גראפיים וציורים מושכי-עין.

אריחים שהם גם אמנות וגם עמידות

כך, אריחים יצירתיים מעין אלו הופכים להיות נפוצים יותר ויותר. יותר ויותר אנשים הבוחרים עיצוב מיוחד לחדר האמבטיה שלהם מעדיפים צורת פסיפס, או שילובים שונים ומהעניינים של אריחי גרניט פורצלן עם פסיפס; כך, חוויית האמבטיה מקבלת הגדרה חדשה, אומנותית. אם בעבר פעולת המקלחת הייתה פונקציונאלית בלבד, הרי שכיום היא מקבלת נופך אחר ויוקרתי יותר; אין מדובר במקלחת גרידא, אלא בפעילות לנפש לעין. חדר אמבטיה מעוצב יוצק משמעות ותוכן לכל רחצה וגורם לכם להמתין לפעם הבא שתצחצחו שיניים.

להיט הריצוף החדש – גרניט פורצלן

לא עברו שנים רבות מאז החליפו אריחי הקרמיקה במהירות ובשיטתיות את הדור הישן – אריחי החרסינה הנושנים והידועים. קרמיקה לאמבטיה באה באסוציאציה, בין השאר, עם גרניט פורצלן, כיוון שחומר זה מהווה חיבור בין ביתו של האדם המודרני לקרקע (גרניט). גרניט פורצלן הוא בעל תכונות מיוחד שהפכו אותו לבין הסוגים המבוקשים של אריחי קרמיקה. גרניט פורצלן הוא סוג של אריח קרמיקה שלא מכוסה בשכבת זיגוג – מה שגורם לי להיות פחות בולט לעין מאשר סוגי קרמיקה נפוצים אחרים.

באם אינכם מתמחים בסוגי קרמיקה, נראה שזה המקום ליידע אתכם בעובדה כי קרמיקת גרניט פורצלן היא בעלת תכונת אטימות טובה למים – מה שהופך אותה לאופטימאלית עבור חדרי שירותים ואמבטיה ואף לחללי המטבח, בהם אחוזי הלחות עולים בעת בישול.

יתרון נוסף

יתרון חשוב נוסף לסוגי השונים של הקרמיקה, היא שאין צורך לעקור את הריצוף הקיים טרם הנחתה כדי להכין את שטח ההדבקה – ניתן להניח אריחי גרניט פורצלן על הריצוף הקיים – דבר החוסך שעות רבות של עבודה, כמו גם עלויות התקנה.

שתף פוסט זה:

השאר תגובה

דילוג לתוכן