תכנון תאורה לבית חדש – טעויות שאסור לעשות

תאורה לבית

בתהליך תכנון ועיצוב בית חדש, ישנם פרטים רבים שעלינו להתייחס אליהם ולהחליט האם הם ייראו כך או אחרת. בזמן שישנם פרטים אותם נוכל לשנות בזמן תהליך הביצוע או אפילו לאחר מכן, הרי שיש פרטים מסוימים שאחרי שלב הביצוע יהיה לנו קשה מאוד לשנות מבלי שנצטרך לבצע שינויים גם במבנה במובן כזה או אחר. דוגמא טובה לכך היא מיקום אמצעי תאורה.

כשאנחנו בוחרים היכן נמקם אמצעי תאורה בבית, עלינו לקחת בחשבון משתנים מסוימים אשר עלולים להשפיע על השימוש באמצעים אלו, לכן אם עלינו לדעת אילו טעויות אסור לנו לעשות במיקום אמצעי תאורה לבית, וכן באופן בחירתם. אם נדע לבחור את האמצעים השונים בצורה הנכונה, ונמקם אותם במקומות שיספקו לנו תאורה אופטימאלית, הרי שלא נצטרך לעשות שום שינוי בהמשך ובכך נחסוך מעצמנו עבודה מיותרת.

לפני שנבחן את הטעויות שאסור לנו לעשות, נתייחס בקצרה לשתי נקודות שיעזרו לנו לבחור אמצעי תאורה לבית.
ראשית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את נקודת המרחב, מה גודל השטח של החלל בו אנחנו מבקשים להתקין את אותם אמצעי תאורה, האם מדובר באמצעי תאורה גדולים או קטנים, האם מדובר בחלל מרווח או חלל קטן, מה המרחק בין אמצעי תאורה אחד לשני באותו חלל.

נקודה שנייה שעלינו להתייחס אליה היא למה בדיוק משרת אותו חלל בו אנחנו מבקשים להתקין אמצעי תאורה מסוים. למשל, האם מדובר בחדר שינה, מטבח, סלון, לכל חדר וכל חלל משרת מטרה אחרת ולכן עלינו להבין כיצד בדיוק הוא משרת אותנו, בשביל להחליט אילו אמצעי תאורה עלינו להתקין בו.

אילו טעויות אסור לנו לעשות בתכנון התקנת אמצעי תאורה לבית

אסור לנו להציב אמצעי תאורה חזקים מדי בחללים גדולים או חלשים מדי בחללים קטנים. ההיגיון אומר שחייב להיות ניגוד, בחדר קטן נציב תאורה חזקה יותר מאשר בחדר גדול, מאחר והשטח של החדר הוא זה שקובע, במידת מה, כיצד נוכל להשתמש באמצעי התאורה. אם נשתמש בתאורה חלשה בחדר קטן, אז לא נוכל ליהנות ממנו וכך גם במקרה של תאורה חזקה מדי בחדר גדול.

אסור להציב תאורה ליד חלונות. מאחר ואנחנו יכולים ליהנות מתאורה חיצונית, הרי שזה יהיה בזבוז להציב אמצעי תאורה ליד חלונות, יתרה מזו, בחדר בו יש הרבה חלונות ואנחנו יכולים ליהנות מתאורה חיצונית מרבית, מוטב לנו להסתפק באמצעי תאורה מועטים.

אסור להציב אמצעי תאורה קרוב מדי לרהיטים או חפצים. ההסבר הוא פשוט, יש אמצעי תאורה לבית שמתחממים מהר, ואז אם נציב אותם קרוב לרהיטים או לחפצים, אנחנו עלולים לגלות שהם התחממו, דבר לא נעים שאף יכול להרוס אותם.

אסור לקנות אמצעי תאורה לבית שאינם מתאימים לעיצוב הכולל, אפשר אומנם לשנות את זה בעתיד, אך חבל על הכסף שלנו. לכן עדיף להשקיע מחשבה ולהתאים את אמצעי התאורה לעיצוב הבית.

 

שתף פוסט זה:

השאר תגובה

דילוג לתוכן