תנור חימום חסכוני לבית – כך תישארו עם עודף בכיס

תנור חימום ביתי

תנורי חימום הם מצרך מבוקש אפילו בארץ חמה כמו שלנו משום שיש אזורים קרים מאוד לתקופה של כמה חודשים בשנה ומשום שגם כאשר יבש וחמים ביום, בלילה זה מגביר את הקרה. כמו כן, גם לכמה חודשים בשנה עדיין יש עניין לחסוך כמה שיותר כסף בהסקה, אחרת אי אפשר לחמם את כל הבית בצורה יעילה ותוך חיסכון בכסף ובזמן. כדי להבין איך לחמם את הבית מבלי שתצטרכו לשלם הרבה, כדאי להבין משהו על החימום של הדירה או הבית הפרטי וכיצד למקסם את אפשרויות ההסקה.

מבנה הבית ושטחו

כדי לבחור בתנור החימום הטוב ביותר יש לקחת בחשבון ראשית את גודל הבית ושנית את המבנה שלו.
דירה קטנה ובה מעט חדרים כמובן שלא תצטרך את אותן שיטות חימום שדורש בית גדול שיש בו הסתעפויות שונות וחדרים רבים. לדירה קטנה כזאת, גם אם היא נמצאת בירושלים או בהרים בגליל או בגולן יספיקו שיטות חימום מצומצמות כמו תנור חימום קטן או מזגן, אפילו רדיאטור שאפשר להציב במקום אסטרטגי בדירה כך שהחימום יתפשט ממנו בצורה יעילה בכל חדרי הבית. למקרים כאלה, במיוחד אם אין הרבה אנשים בבית, תנור חימום קטן או גדול – כזה שמציבים לידכם כמו תנור ספירלות, יכול להספיק.

חימום בית גדול במיוחד

בית גדול במיוחד יכול להשתרע על פני שתי קומות או קומה אחת, אבל מה שמאפיין אותו הוא חללים גדולים. כמו תמיד ובכל שיטה, פקטור הזמן הוא זה שחוסך לכם כסף משום שככל שהחימום יגיע לכל פינה מהר יותר, כך תוכלו להנמיך את החום וליהנות ממנו מבלי לצרוך הרבה אנרגיה. מכאן שתנור חימום אשר מתאים לבית גדול, חייב לספק חימום מהיר ורב במינימום של זמן ולזה טוב להתקין תנורים שעובדים על הספק גדול של אנרגיה כמו קמינים מסוגים שונים. ישנם קמינים שעובדים על גז, סולר, נפט, עץ או חשמל. לכולם משותף העיקרון של מוקד אנרגיה שעובד כל הזמן במהירות על חום גבוה ואפשר גם לווסת את החום ברגע שמגיעים לטמפרטורה הרצויה.

לבחור תנור חימום לטעמכם

כל שנותר לכם לעשות הוא לבחור את שיטת החימום שנוחה לכם, אם זה קמין עץ רומנטי שאתם יכולים להתעסק בהזנה ובניקוי שלו, ואם זה קמין גז או סולר שהם נוחים מאוד לתפעול וגם נחשבים לזולים מאוד כיוון שצריכת האנרגיה שלהם נמוכה יחסית. השיטות הנוספות לחימום שיכולות לחסוך לכם כסף הוא התקנת מערכת חימום תת רצפתי בשלב בניית הדירה, כך שתוכלו לחמם את הבית בבת אחת בחום שעולה מהרצפה בכל הדירה, מבלי שהחדרים יסבלו מחימום אטי יותר. כך, אתם מחממים את כל הבית ולכן יכולים להקטין את החום במהירות ולחזור לטמפרטורה נוחה יותר. כך עובד גם מזגן, במיוחד מיזוג מרכזי שמאפשר לחמם את כל הבית בבת אחת ואחר כך לווסת את הטמפרטורה לנוחותכם.

שתף פוסט זה:

השאר תגובה

דילוג לתוכן