10 טיפים לאיטום נכון של הגג

מה צריך לדעת לפני שמתאמים עם חברה מקצועית לאיטום גגות? אילו טיפים יבטיחו שאיטום הגג יתבצע על הצד הטוב ביותר? וממה מומלץ וכדאי להיזהר? כל מה שצריך לדעת על איטום נכון של הגג, לפניכם.

לאיטום הגג יש חשיבות גדולה מכמה וכמה סיבות – בעזרת איטום נכון ניתן למנוע את חדירתם של מים לתוך המבנה בימים גשומים ובאופן כללי, בעזרתו אפשר למנוע מהגג לצבור בלאי ונזקים ואף לגרום לנזק בלתי הפיך. עם זאת, לא כל איטום הוא איטום "נכון" ולכך יש לשים לב. כדי להימנע מעוגמת נפש או מאי הבנות, לפניכם עשרה טיפים מעולים בעולם איטום הגגות, שיעזרו לכם לראות את התמונה הגדולה ולדעת על מה לשים דגש.

יש לוודא שהחברה מתמחה באיטום סוג הגג שלכם

אין זה מספיק להזמין חברה המתמחה באיטום גגות, אלא שיש לבדוק שאותה החברה מתמחה באיטום גגות מהסוג שיש לכם. ישנם סוגים שונים של גגות וכל סוג דורש מידת מקצועיות מסוימת וכן שיטות אחרות לצורך האיטום.

מתי הזמן הנכון לבצע איטום?

הזמן הנכון לבצע איטום גגות הוא בעונת הקיץ או הסתיו, התקופה המשולמת להכין את הגג לבוא החורף. מומלץ שלא לחכות לרגע האחרון ולבצע את האיטום בעונת הגשמים, היות וריבוי המשקעים המאופיין עם תקופה זו, עלול להשפיע על הצלחת התהליך.

הכנה של הגג לפני שמתחילים

כדי לבצע איטום גגות נדרשת הכנה מוקדמת של הגג בהתאם לסוגו ולחומר הגלם שנבחר לצורך האיטום. באופן כללי, יש לנקות את שטח הגג היטב לפני ביצוע האיטום, להסיר את כל שאריות האיטום הקודם ולהרים מרזבים ודודים וזאת כדי לבצע איטום ברמה הגבוהה ביותר.

בחירת שיטת האיטום המתאימה ביותר

ישנן שיטות רבות המשמשות לאיטום הגג ביניהן –

  • איטום עם יריעות ביטומניות
  • זיפות
  • איטום על ידי חומרי התזה פולימריים
  • איטום PVC
  • איטם בעזרת חומרים אקריליים גמישים
  • איטום בעזרת חומרים פוליאוריטנים

בחירת השיטה הטובה ביותר הנה מחויבת המציאות וזאת כדי לספק את המענה הנכון לגג שלכם.

לא כל חומר גלם מתאים לכל גג

כאמור ישנם חומרי גלם רבים המשמשים לאיטום הגג. אולם לא כל חומר מתאים לכל גג. לכן יש לבחור את השיטה המתאימה ביותר וכן את חומר הגלם הנכון לגג שלכם. את חומרי הגלם יש לבחור בהתאם למיקומו הגיאוגרפי של הגג, לגובה שלו, למבנה וכן בהתאם לחומרי איטום קודמים בהם נעשה שימוש.

החלטה נכונה בבחירת הקבלן

החברה בה אתם בוחרים לבצע את האיטום תהיה המדד להצלחת התהליך. חברה מקצועית, מנוסה בעלת רישיון לעסוק באיטום ולה ניסיון ותוכל לבחור עבורכם את השיטה הטובה ביותר ולהשיג תוצאות שישמרו לאורך זמן ושעושה שימוש במיטב חומרי הגלם שקיימים בשוק.

הקפדה על חידוש האיטום אחת לתקופה

אם רוצים לשמור על תחזוקה נכונה של הגג ועל מידת איטום גבוהה, מומלץ ורצוי לבצע את תהליך האיטום אחת לתקופה וכך למנוע נזקים אשר עלולים לנבוע מסדקים או פגמים באיטום.

בדקו שלחומר האיטום יש תו תקן ושהוא עמיד ביותר

לפני שמתחילים מומלץ לבדוק שהקבלן שמבצע את האיטום עובד עם חומרי גלם איכותיים ולהם תו תקן. כמו כן, חומרי גלם איכותיים הם כאלו שיפיקו תוצאות לטווח ארוך ויגלו עמידות גבוהה לאורך זמן.

בקשו אחריות על האיטום

לידיעתכם, באפשרותכם לבקש אחריות על האיטום, כאשר תקופת האחריות ניתנת על פי סוג האיטום. בעזרת כתב אחריות יהיה לכם אל מי לפנות במקרה הצורך כדי לדרוש תיקונים.

ידע הוא כוח

בעזרת ידע מקדים בנושא איטום גגות, תוכלו להימנע ולמנוע טעויות. היות והתהליך דורש השקעה לא מבוטלת, מומלץ לפנות לחברה מקצועית ובעלת ניסיון אשר תספק תמורה מלאה עבור ההשקעה שלכם ותשמש ככתובת לאורך כל התהליך. כך תוכלו להיות רגועים ובטוחים שהגג שלכם אטום ומוכן לחורף עד כמה שהעניין אפשרי.

שתף פוסט זה:

השאר תגובה

דילוג לתוכן