אז למה בעצם צריך איטום גגות?

זיפות גגות

שירות איטום גגות צריך להידרש לפני כל חורף בישראל בבתים ישנים שיש להם דליפות מים מהגג ומפחדים מחלחול מים ורטיבות בתקרה, בדרך כלל במבנים ישנים יותר ובניינים עם גג ישר ולא רעפים. אבל בישראל, דווקא מזמנים שירות זה בתקופת החורף ובשיא הגשמים, שכמעט אין אפשרות לבצע את ההליך. למה זה קורה?

למה לא להזמין בזמן?

הישראלים ידועים בכך שהם מנסים לחסוך ודוחים הכל שיהיה דווקא בדקה ה-90, אז רק אחרי שיתחיל הגשם ורק אחרי שהמים יחלחלו לבתיהם, הם יתקשרו ויזמינו שירות זיפות גגות. מה שהם לא יודעים, שאת האיטום לא ניתן לעשות בתקופת החורף, התהליך אורך כ-3 ימי עבודה ומבחינת סיכון בימי גשם נורא מסוכן לעבוד על הגג ומעבר לכך באחד מן השלבים צריך שהזפת תתקשה ולא תירטב כלל על מנת לבצע איטום מלא של הגג תחילה ושלא יהיו מרבדים של מים בין הגג לזפת.

זיפות גגות  – הטכניקה הידועה

ישנם מגוון דרכים לבצע איטום, הכל תלוי בחומרת המצב, מאיזה חומר הוא עשוי והאם יש משקעים או אין. בכל אופן איטום צריך להיעשות בגגות שמחלחלים מהם מים, גיגית בסלון לא תציל אתכם אחרי כמה חורפים של רטיבות מהתקרה ואתם עלולים להישאר ללא מחסה. אז איזה סוגים של איטום יש לנו? השיטה הידועה היא זיפות גגות, באמצעות זפת – ישנם 2 אופציות, הראשונה יריעות זפת והשנייה מריחת שכבה של זפת חמה על הגג. מעבר לכך יש יריעות באטומיות שזהו חומר חדש ויקר יותר, מחזיק לאורך שנים והעבודה עמו קלה ומהירה יותר, יש עוד כמה חומרים שיצאו לשוק לשימוש של המגזר הפרטי, חומרים מבית טמבור ויעקובי שמורחים על הגג בנקודות שבהם יש נזילה.

זכרו, גג אטום זה לא הכל

אז הזמן חברת זיפות גגות בזמן וסוף סוף הגג שלכם אטום, מה עם המרזבים? גגות שיש בהם הצטברות של מים בגלל מרזבים סתומים בסופו של דבר יפגמו שוב והמים יחלחלו גם דרך הזפת עצמה בשלב מסוים ויגרמו לכם לנזק שוב, אתם לא רוצים זאת. בדקו שהמרזבים שלכם פתוחים לקראת החורף.

איך בודקים שהאיטום טוב?!

אז אתם רוצים לדעת שחברת האיטום שלכם באמת עשתה עבודה טובה, שהרטיבות אינה חוזרת ושאפשר ליהנות בחוף הבא בביתכם מבלי לרוץ עם גיגיות וסמרטוטים בכל הבית? יש דרך!

האמנם הדרך לא כלכך קלה, אבל בהחלט פשוטה, ראשית את סמני הרטיבות בבית יש לקלף ולתת לתקרה לנשום כמה ימים ואז לבצע סיוד מקצועי וצבע, מה שיבטיח שסימני הרטיבות לא יחזרו שוב ולא יבלבלו אותנו בשלב בדיקת איטום הגג. לאחר מכן, לכו לגג ומלאו אותו במים – כן כן, לא ברמה של בריכה אלא שכבה של 1 ס"מ מים בכל הגג ולאטום את המרזבים. לאחר 3 ימים, יש לבדוק שאין רטיבות, ולשחרר את המרזבים. אם יש רטיבות, יש להחזיר את החברה שביצעה את עבודת האיטום.

שתף פוסט זה:

השאר תגובה

דילוג לתוכן